Automatická kresba diagnostická – opravdu pro každého?

Fakt to funguje?
Jde se to naučit?
Zvládnu to i já?


Otázky, které zodpovídám velmi často. ANO, ANO a ještě jednou ANO.
Automatická kresba diagnostická (dále jen AKD) je jednoduchý nástroj jak pomoci sám sobě. Aby člověk mohl pochopit souvislosti toho, co se mu děje a zároveň dokázal být vůči sobě neutrální.
Někdy máme pocit, že život nevychází a točíme v začarovaném kruhu.  AKD vás dovede k poznání, emocím, do časů, které by vás ani nenapadly, ale přesto pocítíte a rozpoznáte hluboké souvislosti s tím, co žijete. Odhalíte hluboké vazby, pročistí se a zároveň se zapracuje na vašem novém přístupu k řešení dané situace – ladí se nový začátek.


A jak je možné, že obyčejné pastelky, které si půjčíte od dětí z penálu, fungují? Jak s nimi jde dosáhnout neutrality?  Princip práce AKD je spojení několika zásadních věcí –  osvojení si a tréninkem vnímání odpovědí.

Opravdu to budu cítit?

Přestává zde být důležité, co vymyslíme. Naše hlavy toho totiž vymyslí spoustu a ne vždy je to pravdou.  Stěžejní je to, co cítíme. To co opravdu cítíme, to nevymyslíme. Lidé na kurzu proto najednou poznávají nový rozměr toho, jak mohou vnímat sami sebe, jak vnímat odpovědi na otázky, které si kladou. A to nemusí použít jen při kreslení, ale kdekoli  a v čemkoli. Tělo se stává studnicí odpovědí. Tam se hledá. Je to jen otázka pozornosti a tréninku. I když jste se učili jezdit na kole, nešlo to hned dokonale. I toto je proces. Ale tréninkem se to dá během pár dnů výrazně poposunout a začít aktivně využívat. Najednou se lidem otevřou nové obzory toho, co vše v životě mohou vnímat a využít ve svůj prospěch – aby byli v životě spokojenější.


Zvládnutí AKD je otázkou rozhodnutí.  Kurz probíhá buď na živo nebo on-line, v uzavřené skupině, kde je prostředí vhodné ke zkoušení dříve nepoznaného. Nikdo nikoho neposuzuje.  Tady jde o vykreslení toho, jak situace v životě opravdu jsou. Během kurzu lidé poznají, co která barva reprezentuje, jaký je její projev, když je energie uvolněná nebo naopak.  Ale to jak to každému z nás kreslí je individuální. Není to o ničem jiném než hledání svého stylu kreslení i způsobu vnímání s oporou zkušeného lektora.  

Nejste na to sami

K tomu, aby nás pastelky vedly je potřebné naladění se na sebe .  A k tomu vám pomůžu já, protože terapeutickou prací metodou JIH® Vás dovedu do stavu, kde cítíte, že vás „to“ vede. Ale naučíte se i jak to sami zvládnout při samostatné práci.   I toto je trénink.  Já jsem se to neučila jinak.  AKD bylo i na počátku mé práce sama se sebou. Vyžívám ji spoustu let a vždy mi přinese nový úhel pohledu, nové poznání, něco, co by mě nenapadlo nebo bych si nechtěla přiznat.
AKD má přesah toho, co vidět chceme, prostě nás vede do hloubky a učí člověka pracovat i s tím, kde se vědomě či podvědomě brání se otevřít odpovědi.  Nalít si čistého vína někdy není snadné pro nikoho z nás, nicméně je to nutný krok k tomu, aby se věci daly do pohybu, napravilo se to, co se napravit dá a vše se opět začalo posouvat do rovnováhy. Protože to je náš cíl, vybalancovat život na všech frontách.
Kresbou poznáte své emoce, razanci projevu, vnímání energie dané situace, kterou vykreslujete, vám předestře i nějaký příběh, který byste sami svým běžným vnímáním ve shonu dění absolutně nezaznamenali.   Víc a víc Vám otvírá dveře k sobě. 

AKD se věnuji 7 let. Nacházím stále něco nového. Protože s prohlubováním vnímání každého z nás se pouštíme dál. AKD je nástroj pro bezpečné odlupování vrstev a nánosů toho nefunkčního, neprospěšného a ladění sebe a svých postojů a záměrů v životě na to, co opravdu chceme žít.

A když se jedná o kresbu diagnostickou, jak si s tím poradíte?  Stanete se terapeutem sami sobě.
A vůbec se toho nemusíte obávat. Budete k tomu mít pomůcku, která vás povede.
Tak jak vznikala postupně terapeutická metoda JIH®, vznikaly i otázky jak a na co se ptát.  Stanou se z nich směrovky vaší diagnostiky.
Jen 7 pastelek na to, abyste si mohli poradit se vztahy, prací, sami se sebou nebo dětmi a čímkoli z vašeho života.   AKD je většinou přirozenou cestou pro ty, kteří zažili terapii metodou JIH®, zavnímali ve svém těle jaké to je, když se jejich energie obnoví a zprůchodní. A ptají se pak dál, jak sami se sebou mohou pracovat, aby si ten hezký stav udrželi.   Ale terapie na začátku není nutná. Můžete začít TEĎ hned, jen když máte chuť  získat nový nástroj sami pro sebe. 

Kurzy AKD vyhlašuji pro začátečníky i pokročilé a s oblibou i NOVOROČNÍ AKD zaměřené na záměry nového roku.  Protože splnění toho, co chceme závisí nejen na našem rozhodnutí, ale i našich pocitech a postojích. A to  vám pomůže AKD rozkrýt a naladit tak, aby váš život byl opravdu o vás a ne jen o čekání na AŽ jednou….