jih® projekt pro děti — kurz školy života

Škola života pro děti

Učím děti to, na co je škola nepřipraví — komunikovat o svých pocitech, čelit výzvám, postavit se za sebe, ale i vnímat důležitost upřímných vztahů a vlastní opravdovosti.
Umět používat svou intuici jako kompas v životě.

Metodou JIH® se pročišťuje energie dětí i jejich vazeb, změny tak pocítí celá rodina.

kurz emoční výchovy a sebepoznání
pro děti ve věku 7–13 let

škola života pro děti

BEZPEČNÉ PROSTŘEDÍ PLNÉ DŮVĚRY

Nikdo nikoho nehodnotí. Vedu děti ke spolupráci, vzájemnému respektu a vnímání sebe navzájem.

škola života pro děti

OBJEVENÍ SEBEHODNOTY A SÍLY VLASTNÍHO CÍTĚNÍ

Ukazuji dětem jak moc mohou ovlivňovat svůj život, i to jak se cítí.
škola života pro děti

NA POCITU DĚTÍ ZÁLEŽÍ

Protože pro každého nemusí být snadné pojmenovat, co se v něm odehrává a co cítí — provázím děti světem jejich emocí a pocitů. Dávám dětem prostor a formou her podporuji jejich schopnost vyjádření se. Podporuji v nich, že mluvit o tom jak jim je, není slabost, ale naopak potřebná schopnost do života.
škola života pro děti

PROVÁZÍM A VNÍMÁM — ČTU VŠE, CO JE ZA JEJICH SLOVY

Jsem dětem kamarádkou, průvodkyní, ale i terapeutkou.
škola života pro děti

KOMUNIKAČNÍ HRY K OBJEVENÍ SEBE SAMA

Provázím děti formou her, tvoření a povídáním o různých tématech jejich životy. Ony pak samy přichází se svými tématy a starostmi.
škola života pro děti

10 ZÁKLADNÍCH ŽIVOTNÍCH TÉMAT + TO, CO ŽIVOT PŘINÁŠÍ

Kurz obsahuje 10 základních témat. Následně děti příchází s dalším, které chtějí otevřít. Pro pokročilé navazuji přirozeně tématy z jejich života.
škola života pro děti

DĚTI SE NAUČÍ BÝT SOBĚ OPOROU

Vytvářím dětem bezpečné prostředí, aby mohly mluvit o čemkoli, viděly a vnímaly na svých kamarádech, co se děje i jim samotným. A uměly si také pomáhat.

jak on-line kurz pro děti funguje?

setkávání

2x 5 lekcí on-line formou

prodpora pro rodinu

Součástí kurzu je terapie metodou JIH v hodnotě 2000 Kč pro rodiče

prodpora pro rodinu

Zpracování témat do skript pro domácí čtení

spolupráce

Průběžná komunikace s rodiči

konzultace

Jsem k dispozici dítěti, rodičům nebo vám všem dohromady

ukotvení nového

Kurz probíhá ve dvou blocích, rozestup mezi nimi 1 měsíc

chceš více informací k průběhu kurzu?

škola zivota pro deti e-book

témata kurzu

jsem takový jaký jsem — Moje rodina
kdo je můj kamarád — Moje pusa není němá
rok,hodina, minuta — objevuji sebe — učím se -
vím víc, než vím — svět a jeho energie
mám rád své sny

+ pro děti

Naučí se vnímat samy sebe ve svém naladění — v energii boha — poznají jak rychle se může ulevit a že na to mají páku.

Poznají, že vždy jde najít možnost projevit laskavost k sobě i k druhým — budou se učit zvládat různé situace.

Ostatní děti jim budou pomocníky v pochopení toho, co samy žijí.

Budou se schopné podívat na různé situace z různých úhlů pohledu.

Uvolní se v komunikaci s rodinou i kamarády, jejich vnímání je již povede mnohem víc k tomu se umět vyjádřit.

Děti budou vnímat větší sebejistotu.

Budou se stávat vědomými tvůrci svého království.

+ pro dospělé

Přesvědčíte se, že to není o tom, že selháváte. Jen vy i dítě hledáte nové přístupy k sobě, i sobě navzájem v rámci rodiny.

Dítě uslyší má slova jinak než vaše, protože i vy potřebujete někdy ucho kamarádky.

Budete opouštět i své navyklosti v komunikaci. Uleví se na obou stranách.

Budu vám parťákem v hledání způsobů jak co dětem vysvětlit, jak to v danou chvíli uchopí nejlépe.

Již teď oceňuji váš zájem, když jste dočetli až sem. Tento kurz je pro děti rodičů, kterým záleží nejen na svých dětech, ale i jejich přístupu k sobě a k životu, na zdravém vývoji ve funkční rodině.

Kurz vám pomůže prohloubit vaší vnímavost a procházet spoustou situací mnohem snáz.

tento kurz a přístup mě zajímá

1. blok = 5 lekcí pro dítě on-line formou

1x terapie pro rodiče v průběhu kurzu vnímání emocí —  metodou JIH jsem k dispozici rodičům pro řešení jakékoli oblasti jejich života, nejen rodiny. Proto, aby rodině bylo uleveno ve všech směrech.

Konzultace v průběhu kurzu pro děti i rodiče

Inspirace pro otevření témat s dětmi
V rámci konzultací můžeme probrat i tipy na prolomení tabu nebo obtížných témat s dítětem

2 workshopy pro rodiče v průběhu kurzu pro děti na témata, které během práce s dětmi vyplynou. 

termín od 11.10.2023
středy 16 — 17:45 hod, 1x14 dní

reference od rodičů

“Kuba byl po každé hodině s tebou a dětmi nadšený.”

Milá Janičko, děkuji ti za tvou péči o syna Kubíka i o nás jako celek. Kuba po každé hodině s tebou a s dětmi byl nadšený. Někdy, když jsi pojmenovala i jemu pocity pravými jmény bylo vidět, ze to v sobě zpracovává. Je krasné pozorovat, jak se rovna v sobě a vylupuje se z něj zase fajn kluk plný nadšení. Namísto kluka, který chvílemi nevěděl kam patří a vychytával pak chvíle s maminkou a chvíle když byl u tatínka a vynucoval si. Já často kývla na pocit viny rodiče, že je rodina rozvedená a že se dost nevěnuji. Po škole života i tvých konzultacích se v nás i našich životech vše mile a laskavě rovná a současně je vidět, jak velký kus práce jsi na Kubovi i nás odvedla. Jsme ti vděční 😊❤️ děkujeme

” Pro mne osobně je neuvěřitelné pozorovat změnu, která u nich za ty dva kurzy nastala. V mnohém se od nich učím. ”

Co našim dětem váš kurz dal? Mají mnohem více rentgenové oči, poznají, když jsem smutná, nervózní, nesoustředěná a hlavně umí mi říct, co ony cítí, jak se cítí z mojí reakce. Umí podpořit, ale i nastavit zrcadlo že nejen my dospělí máme starosti, obavy, ale že i naše děti je mají. Naučily mne mnohem více vnímat sebe a je navzájem, více sdílíme a mnohem více se těšíme ze své přítomnosti, mnohem více vyhledáváme intenzivní prožitky … nejen sedět vedle sebe, ale zastavit se spolu, možná na kratší dobu, ale spolu. Naučily se komunikovat o svých potřebách a definovat důvody, proč se zrovna teď takto cítí nebo proč zrovna teď toto potřebují. Naučily se vnímat jeden druhého, že reakce nemusí být reakcí jen na právě teď, ale může to souviset i s dalšími pocity. Pro mne osobně je neuvěřitelné pozorovat změnu, která u nich za ty dva kurzy nastala. V mnohém se od nich učím. Třeba i to, že mají svůj sět, který mohou prožívat i sněkým jiným a nás (ročidě) k tomu nepotřebují a ani nechtějí. I přes mou zvědavost, jsem se naučila toto respektovat, respektovat jejich svět, o kterém mluví jen tehdy, pokud ony chtějí, nechat jim svůj vlastní prostor a dovolit jim svá vlastní rozhodnutí… učím se dovolit sobě i jim hledat štěstí a radost v každodenním životě.
Martina Kortusová

” Terka Školu života miluje.”

Terka Školu života miluje. Po té karanténě, si myslím, vaše “pomoc” přišla velmi vhod. Myslím, že všude v rodinách to bylo náročné. Ať už byli rodiče doma nebo v práci nebo měli homeoffice a na děti tak jako tak nebyl čas. Se Školou života a příměstskými tábory jsem velmi spokojená já i Terka, a tak ani nevím, co by se dalo pozměnit nebo doplnit. Máte cit, jste rozumné a srdce máte na pravém místě. Není k tomu co dodat.Jana Sladkovská

” Děti se zorientovaly samy v sobě a přišly na to, že životní situace se dají řešit i jinak než jsou zvyklé”

Škola života pro děti je nejen perfektní kurz na to, aby se děti zorientovaly samy v sobě a přišly na to, že životní situace se dají řešit i jinak než jsou zvyklí, ale také je to obrovská pomoc rodičům. Dostanete vyladěné dítě, které umí navrhnout nová řešení a tam, kde to dříve skřípalo, se vše krásně naladí. Do kurzu jsem přihlásila svého tehdy šestiletého syna a byl to perfektní impuls posunout celou rodinu o kus dál k většímu porozumění, lepší komunikaci a podívat se i na místa, kam se mi moc nechtělo. O to víc jsem vděčná, že můžeme v kurzu i pokračovat a dál se posouvat, protože přichází nové situace jako je nástup do první třídy a další výzvy, které je potřeba nastavit nově a zároveň si z nich nedělat těžkou hlavu. Tenhle projekt je prostě velmi užitečný a já ho s nadšením doporučuji dál.
Nikola Usvaldová

“Za mě a Tobíka opravdu životní Top volba. ”

Navštěvovala jsem školu života pro dospělé a za mě jednoznačně super investovaný čas. Život od té doby se mi změnil neskutečné a za to jsem opravdu velmi vděčná. Když jsem se dozvěděla, že se otvírá škola života pro děti, bylo jasné, že tam dám syna. Tobíkovi bylo 6 let a prošel už dvěma kurzy a určitě půjde dál. Moc ho to baví, Janičku a Simču má moc rád a hlavně jim důvěřuje. Holky s dětmi citlivě komunikují. Nacítí si je, rozpoznávaji různé jejich potřeby, emoce a pak s nimi pracují. Syn nikdy moc hezky nekreslil a vůbec ho to nebavilo, po škole života prvního ročníku začal rád malovat. Tobík se mi krásně zklidnil (byl vždy hodně roztěkaný) a ví, že když ho bude cokoliv trápit,může se na holky kdykoliv obrátit a spolu cokoliv vyřešit. Je to úžasný projekt, kterým by v dnešní uspěchané době měl projít naprosto každý. Za mě a Tobíka opravdu životní Top volba.
Jana Rewajová Vinopalová

“Po každém online setkání jsem viděla změnu v jejím chování.”

Přihlásila jsem do kurzu svou dceru Tínku. Po každém online setkání jsem viděla změnu v jejím chování. To, jak se rozpouštěl ten led v jejím výrazu tváře. Rozuzlil se jí jazyk a láskyplně popisuje svoje zážitky. A také už se nechová jako dospělá, ale adekvátně svému věku a komunikaci mezi mnou a bývalým manželem nechává v klidu na nás. Miluju teď na ní to, jak moc mile se usmívá a užívá si život. A věřím, že pochopila, že na život nemá být sama, nepotřebuje se izolovat a nemluvit o svých potřebách. Všimla jsem si také, jak se umí domlouvat s kamarádkami a říká jím pravdu a zbytečně nic neobchází. Za mně je ŠKOLIČKA ŽIVOTA perfektní volba. A už se tetelím, jak budu moct přihlásit mladší dcerku.
Kamila Horáková

  Dej mi vědět termín dalšího kurzu
mám otázky ke kurzu