moje cesta

jana chynava urbanova

Mou původní profesí je ekonomie, byť jsem dlouho tušila, že ta “správná cesta” vede jinudy. Momentem změny byla až těžká nemoc, kterou jsem prodělala.

Prošla jsem si náročnými obdobími.
Od rakoviny prsu, přes 24hodinovou dlouhodobou péči o mé blízké, až po touhu po miminku, které nepřišlo.

Právě díky těmto situacím jsem se setkala s Metodou JIH® a dobře vím, co dokáže. Otevřela mi oči a dala mi do rukou nástroj, se kterým jsme se já i můj život změnili k nepoznání.

poznání vnímáním  — to je má cesta

Rozhodla jsem se vstoupit do školy pro terapeuty. I když můj prvotní záměr byl pomoci jen sobě samé, brzy jsem přešla i k práci lektora. Pomoc, kterou jsem zažila na vlastní kůži jsem si nemohla nechat pro sebe.

Prošla jsem ročním terapeutickým kurzem Metody JIH® i s jeho profesionální nadstavbou, lektorským kurzem Automatické kresby diagnostické a lektorským kurzem Cvičení přirozeností těla a mysli.

Vedu také kurzy Školy života pro děti i pro dospělé a JIH® nechybí ani v aromaterapii, kde spojuji svět energií s bylinkami a vůněmi.

V terapiích nabízím celostní péči

Díky propojení svých zkušeností nabízím v terapiích celostní péči, která pohladí a uzdraví Tvé tělo i duši. Nemusíš za sebou mít stejně těžké zážitky jako já. Stačí, když se chceš cítit v životě hezky. Ukážu Ti cestu k sobě a naučím Tě, jak si nepřekážet v tom, co chceš.

Metoda JIH® je život v intuici a boží podstatě.
Je to život sám.

kdo jsou mí klienti?

Mými klienty jsou nejen dospělí, ale i děti. Pomáhám terapiemi v rodinách. Dětem ukazuji v rámci Školičky života svět emocí hravou formou.

Když už jsem po letech “pokus- omyl” byla u konce s fantazií, jak změnit svůj styl života, abych v něm byla spokojená (nebo alespoň spokojenější), když mi došlo, že vlastně ani pořádně nevím, co v životě chci měnit, kamarádka mě nasměrovala na Janu Urbanovou. Jana se dostala na místa, o kterých jsem vůbec nevěděla. Našla souvislosti tam, kde mě vůbec nenapadlo hledat. A já pokaždé procítila, že se trefila… Ať už terapie probíhá bez větších emocí nebo naopak se spoustou slz, vždy je vše s laskavým a empatickým přístupem. Jana vždy pozná, kdy je potřeba mě obejmout, pohladit a kdy potřebuji “nakopnout”… Občas jsem doslova překvapena, jak se změnil přístup některých lidí ke mně (pozitivním směrem)- jejich nevědomá reakce na mé vnitřní změny, na změnu mých postojů (hlavně vůči sama sobě). Rychleji a sebevědoměji se rozhoduji. Když se něco nepovede, neupadám už do těžkých stavů beznaděje. Konečně si po letech hledání začínám uvědomovat, co a jak chci, začínají se mi ukazovat cesty a způsoby, jak chtěného dosáhnout. Vím, že mě ještě pořádný kus práce čeká (ale bez toho bych se mohla začít nudit)… Jani, děkuji!

Ivana

učitelka

Setkání s terapeutkou Janou Urbanovou a později i s terapeutickou metodou J.I.H. pro mne bylo doslova magické. Přestože jsme se poprvé setkaly pracovně, bylo od prvního okamžiku zřejmé, že tahle empatická, pozorná a naslouchající žena umí něco mimořádného. Něco, co má hloubkua čemu se člověk chce přiblížit. Nedalo se na to nezeptat. A tak jsem se dozvěděla o terapii metodou J.I.H. a samozřejmě jsem ji vyzkoušela. Bylo pro mě nepochopitelné, že se Jana dokáže nacítit na můj fyzický i psychický stav tak, že ho dokonale vnímá. Když je problém, umí najít jeho příčiny a postupně měnit jeho podobu. Ví, jak pomoci klientovi k pochopení podstaty problému a společně s ním najde cestu, jak ho řešit. Je to postupná cesta, na níž každý krok přináší úlevu. Po několika setkáních s Janou jsem náhle věděla, co mě na její osobnosti a přístupu tak fascinuje. Je to naděje, kterou v sobě má a kterou vám bezděčně předává. Najednou víte, že nic není ztraceno, všechno se dá řešit a že život stojí za to, abyste se s jakýmikoli problémy, i s těmi nejtěžšími, zkusili vypořádat. A někdy na to člověk nemůže být sám. Potřebuje parťáka. Vnímavého, citlivého, laskavého. A Jana taková je. Osobnost, které dáte svou důvěru, protože cítíte, že vám pomůže. Mně Jana pomohla v obtížných životních situacích, pomohla mi nabrat síly a najít cestu, jak dál fungovat. Prošla jsem nejen její terapií, ale také ročním kurzem Školy života pro dospělé, který člověku ukáže běžná životní témata z různých úhlů pohledu, někdy vám obrátí zaběhnuté nefunkční stereotypy naruby, ale rozhodně vám v životě „vyvětrá“ a občerství ho. Jana je člověk, kterého dnes ráda považuji za svého přítele. Jako terapeut i jako člověk je mimořádná osobnost.

Eva

mentorka

S metodou J.I.H. jsem se setkala před několika lety. Dřív jsem nevěřila, byla jsem pragmatický typ a tak jsem k prvnímu setkání přistupovala s nedůvěrou. Jaké bylo překvapení, když jsem zjistila že to na mě funguje. Že se hned po prvním sezení cítím líp. A tak to pokračuje i dál. Občas máme každý těžké dny a nevíme ani proč a co se námi vlastně děje. Pak mi vždy Jana pomůže rozklíčovat co se děje a vrátit se do svého naladění a vnímat jak ve mě proudí energie.

Viera

finanční poradce

U Jany jsem absolvovala terapii JIH a kurs automatické kresby diagnostické. Obojí se nádherně doplňuje, pomáhá mi lépe pochopit sama sebe a pracovat na sobě. Obě metody jsou jemné a přitom přináší nádherné změny. Během terapie jsem pociťovala velké vlny úlevy. To samé se mi děje, když kreslím. Vlastně si tak sama dělám terapii, dolaďuji vše, co si o sobě uvědomuji a chci to změnit. Každému, kdo je připravený uvidět pravdu o sobě a změnit svůj život, vřele doporučuji.

Hanka

Janči terapie byla opravdovým přínosem a otevřením nových dveří vědomí. Mluvili jsme skrz facetime video, krásně se na mě dokázala napojit a odhalit příčinu problému, kde mě co tíží a nastavit tak příjemně prostředí. Tuto terapii bych doporučil opravdu každému, at si kluk nebo holka zkrátka jakékoliv věkové kategorie. Metoda JIH, kterou Jana terapie vede je velmi účinná. 🤗😇

Děkuji za ní a přeji ji mnoho úspěchů.

Honza Vlasák