MOJE CESTA

Mou původní profesí je ekonomie. Byť jsem dlouho tušila, že ta “správná cesta” vede jinudy, momentem změny byla až těžká nemoc, kterou jsem prošla.
Čelila jsem velkým výzvám - od rakoviny prsu, přes 24hodinovou péči o mé blízké, až po touhu po miminku, které nepřišlo. S hrdostí dnes ale mohu říct, že jsem všechny situace, které mi život přinesl, ustála se ctí.
Právě díky mé nemoci a situaci  v naší rodině jsem se setkala také s metodou JIH® a dobře vím, co dokáže. Otevřela mi oči a dala mi do rukou nástroj, se kterým jsme se já i můj život změnili k nepoznání.

I když můj prvotní záměr byl pomoci jen sobě samé, brzy jsem přešla i k práci lektora. Prošla jsem ročním terapeutickým kurzem metody JIH® i s jeho profesionální nadstavbou, lektorským kurzem Automatické kresby diagnostické a lektorským kurzem Cvičení přirozeností těla a mysli. Vedu také kurzy Školy života pro děti i pro dospělé a JIH® nechybí ani v aromaterapii, kde spojuji svět energií s bylinkami a vůněmi. V terapiích tak nabízím celostní péči, která pohladí a uzdraví Tvé tělo i duši.

Mými klienty jsou nejen dospělí, ale i děti. Pomáhám terapiemi v rodinách, učím rodiče a děti společné komunikaci, dětem ukazuji v rámci Školičky života i letních táborů svět emocí hravou formou. S mou kolegyní Simonou Vrabcovou jsme autorkami projektu Dětskej web plného “jihových” aktivit. Všechny informace o možnostech pro děti najdeš ZDE.

Metoda JIH® je život v intuici a boží podstatě.
Je to život sám a nikdy nekončící cesta.

Co o mně říkají ...

Když už jsem po letech "pokus- omyl" byla u konce s fantazií, jak změnit svůj styl života, abych v něm byla spokojená (nebo alespoň spokojenější 🙂 ), když mi došlo, že vlastně ani pořádně nevím, co v životě chci měnit, kamarádka mě nasměrovala na Janu Urbanovou. Jana se dostala na místa, o kterých jsem vůbec nevěděla. Našla souvislosti tam, kde mě vůbec nenapadlo hledat. A já pokaždé procítila, že se trefila... Ať už terapie probíhá bez větších emocí nebo naopak se spoustou slz, vždy je vše s laskavým a empatickým přístupem. Jana vždy pozná, kdy je potřeba mě obejmout, pohladit a kdy potřebuji "nakopnout"... Občas jsem doslova překvapena, jak se změnil přístup některých lidí ke mně (pozitivním směrem)- jejich nevědomá reakce na mé vnitřní změny, na změnu mých postojů (hlavně vůči sama sobě). Rychleji a sebevědoměji se rozhoduji. Když se něco nepovede, neupadám už do těžkých stavů beznaděje. Konečně si po letech hledání začínám uvědomovat, co a jak chci, začínají se mi ukazovat cesty a způsoby, jak chtěného dosáhnout. Vím, že mě ještě pořádný kus práce čeká (ale bez toho bych se mohla začít nudit 🙂 )... Jani, děkuji!
Ivanaučitelka
Setkání s terapeutkou Janou Urbanovou a později i s terapeutickou metodou J.I.H. pro mne bylo doslova magické. Přestože jsme se poprvé setkaly pracovně, bylo od prvního okamžiku zřejmé, že tahle empatická, pozorná a naslouchající žena umí něco mimořádného. Něco, co má hloubkua čemu se člověk chce přiblížit. Nedalo se na to nezeptat. A tak jsem se dozvěděla o terapii metodou J.I.H. a samozřejmě jsem ji vyzkoušela. Bylo pro mě nepochopitelné, že se Jana dokáže nacítit na můj fyzický i psychický stav tak, že ho dokonale vnímá. Když je problém, umí najít jeho příčiny a postupně měnit jeho podobu. Ví, jak pomoci klientovi k pochopení podstaty problému a společně s ním najde cestu, jak ho řešit. Je to postupná cesta, na níž každý krok přináší úlevu. Po několika setkáních s Janou jsem náhle věděla, co mě na její osobnosti a přístupu tak fascinuje. Je to naděje, kterou v sobě má a kterou vám bezděčně předává. Najednou víte, že nic není ztraceno, všechno se dá řešit a že život stojí za to, abyste se s jakýmikoli problémy, i s těmi nejtěžšími, zkusili vypořádat. A někdy na to člověk nemůže být sám. Potřebuje parťáka. Vnímavého, citlivého, laskavého. A Jana taková je. Osobnost, které dáte svou důvěru, protože cítíte, že vám pomůže. Mně Jana pomohla v obtížných životních situacích, pomohla mi nabrat síly a najít cestu, jak dál fungovat. Prošla jsem nejen její terapií, ale také ročním kurzem Školy života pro dospělé, který člověku ukáže běžná životní témata z různých úhlů pohledu, někdy vám obrátí zaběhnuté nefunkční stereotypy naruby, ale rozhodně vám v životě „vyvětrá“ a občerství ho. Jana je člověk, kterého dnes ráda považuji za svého přítele. Jako terapeut i jako člověk je mimořádná osobnost.
Eva
S metodou J.I.H. jsem se setkala před několika lety. Dřív jsem nevěřila, byla jsem pragmatický typ a tak jsem k prvnímu setkání přistupovala s nedůvěrou. Jaké bylo překvapení, když jsem zjistila že to na mě funguje. Že se hned po prvním sezení cítím líp. A tak to pokračuje i dál. Občas máme každý těžké dny a nevíme ani proč a co se námi vlastně děje. Pak mi vždy Jana pomůže rozklíčovat co se děje a vrátit se do svého naladění a vnímat jak ve mě proudí energie.
Vierafinanční poradce
U Jany jsem absolvovala terapii JIH a kurs automatické kresby diagnostické. Obojí se nádherně doplňuje, pomáhá mi lépe pochopit sama sebe a pracovat na sobě. Obě metody jsou jemné a přitom přináší nádherné změny. Během terapie jsem pociťovala velké vlny úlevy. To samé se mi děje, když kreslím. Vlastně si tak sama dělám terapii, dolaďuji vše, co si o sobě uvědomuji a chci to změnit. Každému, kdo je připravený uvidět pravdu o sobě a změnit svůj život, vřele doporučuji.
Hanka